Jak zapobiec rozładowaniu akumulatora w kosiarce?

lawn mower, cut the lawn, lawn

Każdy właściciel ogrodu chce, aby jego trawa prezentowała się jak najlepiej i była powodem do dumy. Aby było to możliwe, potrzebny jest odpowiedni sprzęt i jego doskonale funkcjonujące elementy. Częścią kosiarki, która może przysporzyć wielu problemów, jest akumulator. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny jego awarii oraz jak prawidłowo o niego dbać.

Rozładowany akumulator w kosiarce ‒ przyczyny 

Jedną z najważniejszych części do kosiarek jest akumulator. Niestety, jeśli nie będziemy zajmować się nim w odpowiedni sposób, bardzo szybko może ulec on rozładowaniu. 

Bardzo często popełnianym błędem jest pozostawienie podłączonego akumulatora do kosiarki poza sezonem. Nawet jeśli kosiarka przez kilka miesięcy nie pracuje, cały układ elektroniczny spowoduje stopniowe rozładowanie akumulatora. 

Niepoprawne ładowanie to kolejna z przyczyn rozładowania akumulatora. Musimy zwracać szczególną uwagę na czas ładowania oraz dobór prądu, gdyż bezpośrednio wpływają one na stan naszego akumulatora.

Częstą usterką jest także częściowe rozładowanie urządzenia. Jeśli wyjmiemy akumulator z kosiarki i odłożymy go bez pełnego naładowania, nastąpi jego rozładowanie. Bardzo duży wpływ ma na to także wilgoć oraz nieodpowiednia temperatura. 

Jak dbać o akumulator do kosiarki?

Przede wszystkim powinniśmy zawsze zwracać uwagę na to, czy jest on w pełni naładowany. Jeśli korzystamy z akumulatora z żelowym elektrolitem, do jego ładowania zaleca się prąd ładowania nie większy niż 30% pojemności akumulatora. 

Akumulatory żelowe w przeciwieństwie do zwykłych są o wiele bardziej odporne na zmienne temperatury czy uderzenia lub wibracje. Ponadto nie muszą być one umieszczane w pozycji poziomej, co jest konieczne w przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów. Ich kolejną zaletą jest fakt, że nie musimy uzupełniać elektrolitu, ponieważ żel nie ulega procesowi parowania.

Pamiętajmy, że duże znaczenie w doborze odpowiedniego akumulatora nie zawsze ma marka i jego cena, ale właściwy dobór mocy i pojemności ładowania. Jeśli poszukujesz części do swojej kosiarki lub traktorka, na stronie https://ogrodexmilicz.pl/ znajdziesz produkty najwyższej jakości tylko od renomowanych i sprawdzonych producentów.

Dodaj komentarz