Najważniejszy składnik odżywki do rzęs? Sprawdź!

persons eye in close up photography

Szukając odpowiedniej odżywki do rzęs patrzymy przede wszystkim na to, jak szybko uda nam się osiągnąć oczekiwane efekty. Co więcej ważne są dla nas również ewentualne skutki uboczne stosowania preparatu. Dla wielu jednak, szczególnie tych ze skłonnością do alergii i uczuleń, najważniejszą kwestią są skutki uboczne. Sprawdźmy wiec, jaki skład powinna mieć dobra odżywka do rzęs!

Składniki odżywcze, naturalne wyciągi i …bimatoporost!

Odżywka do rzęs powinna mieć w swoim składzie jak najwięcej naturalnych składników, aby naturalnie wspierać porost i odżywiać. Im więcej tego typu składowych, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych. Bardzo cenionym elementem niektórych odżywek do rzęs jest także bimatoporost. To związek chemiczny, który w swoim działaniu przypomina naturalne prostaglandyny. Jest wykorzystywany w kroplach do oczu, których zadaniem jest obniżenie ciśnienia śródgałkowego. Stosuje się go także w preparatach przeznaczanych do rzęs. Intensywnie je wzmacnia, stają się długie i grubsze. To świetny składnik, który nie uczula i świetnie się sprawdza bez względu na to, w jakim stanie są nasze rzęsy. Po odstawieniu preparatów z bimatoporostem cykl wzrostu rzęs wraca do normalnego poziomu. Chwilowo ma się uczucie, że rzęsy są słabsze, ale to tylko złudzenie wywołane utratą genialnego wzmocnienia i wzrostu. Jeszcze jednym, cennym składnikiem odżywek do rzęs jest peptyd Biotinol Tripeptide-1.  Jest wykorzystywany w celu poprawy kondycji włosów i skóry głowy. Świetnie odnajduje się również w dobrych serach do rzęs. Wspomaga ich porost, wzmacnia i odżywia. Uznawany jest za bezpieczny, w związku z tym wykorzystuje się go w wysokiej jakości odżywkach do rzęs. Warto sprawdzić EleverLash, to jeden z produktów z tej kategorii, który jest bogactwem naturalnych składników, bimatopotostu i powyżej opisanego peptydu.

Szukasz kosmetyku – porównuj składy!

Zastanawiając się na zakupem odpowiedniego kosmetyku, koniecznie porównaj składy produktów. Wybierz takie odżywki, które spełniają Twoje oczekiwania odnośnie opinii, gwarantowanych efektów. Sprawdź, czy zawierają powyżej wskazane, kluczowe składowe i zdecyduj. Pamiętaj, aby mieć na uwadze opinie innych użytkowniczek. Dzięki ich doświadczeniom wybór będzie jeszcze prostszy!

Dodaj komentarz