Płaszcze – jakie swetry damskie i swetry męskie nosić pod odzieniem wierzchnim?

Płaszcze to idealne nakrycia wierzchnie, które sprawdzają się idealnie podczas chłodniejszych pór roku. Idealnie grzeją ciało i chronią nas przed przeziębieniem. Ale sam płaszcz nie wystarczy. Pod spód zakładamy między innymi swetry damskie oraz swetry męskie. Z tego artykułu dowiesz się, jak tworzyć modne stylizacje, które zachwycą każdego, kto tylko na nie spojrzy.

Dlaczego warto nosić swetry damskie i swetry męskie pod płaszczami?

Zarówno swetry damskie, jak i swetry męskie sprawdzą się do noszenia pod płaszczami, a także kurtkami. Niektóre fasony są szczególnie eleganckie, dlatego z łatwością możemy stworzyć niebanalny, stylowy look, który założymy na wiele okazji. Wszystko zależne jest od tego, czy są to klasyczne swetry damskie i swetry męskie z dekoltem w serek, czy może oversizowe modele, które nosimy głównie z jeansami.

Długość i krój płaszczów męskich i damskich

Aby płaszcz tworzyły udaną i elegancką stylizację, przy wyborze odpowiedniego okrycia należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim bardzo ważną rolę odgrywa długość płaszcza. Właściwie dobrany płaszcz męski powinien swoją długością zakrywać w całości marynarkę (o ile taką nosimy), która nigdy nie powinna wystawać spod płaszcza. Postępując w ten sposób, możemy zepsuć wygląd całej stylizacji i popełnić modowe faux pas.

Dość istotną rolę odgrywa także krój, jaki posiada płaszcz męski. W przypadku bardziej formalnych okazji i sytuacji polecana jest tzw. dyplomatka o dwurzędowym układzie guzików. Świetnie podkreśla oraz modeluje sylwetkę i dodaje stylizacji odpowiedniego charakteru. Wybierając płaszcz męski, warto zwrócić uwagę na jego dopasowanie do sylwetki. Wysocy i szczupli panowie mogą wybierać zarówno spośród krótkich jak i długich modeli. Dla panów o rozbudowanej sylwetce odpowiednim rozwiązaniem będzie krótszy, jednorzędowy płaszcz.

Warto również zwrócić uwagę na dodatki, w jakie powinien być wyposażony odpowiedni płaszcz męski. Boczne kieszenie, rodzaj materiału, z którego został wykonany, a także kołnierz, który skutecznie chroni przed zimnym wiatrem, to istotne elementy jego wyposażenia i równocześnie detale, które świadczą o właściwym wykonaniu płaszcza.

A co z płaszczami damskimi? Tutaj królują przede wszystkim trencze, które mogą kończyć się za kolanami, przed nimi, ale czasami sięgają nawet kostek. Panie często noszą je jako dodatek zarzucony na ramiona. Raczej nie zapinamy tego rodzaju płaszczy, chyba że temperatura jest naprawdę niska.

Kolor

Chociaż niektórzy panowie nie przywiązują do tej kwestii zbyt dużej wagi,  kolor płaszcza ma ogromne znaczenie, szczególnie jeśli chcemy aby on i garnitur męski tworzyły dopełniającą się i dopasowaną stylizację. Należy bowiem pamiętać, że obydwa elementy garderoby powinny komponować się w jedną całość także pod względem kolorystyki. Kolor płaszcza świadczy także o jego przeznaczeniu – okrycia w jasnych, jaskrawych kolorach będą posiadać mniej formalny charakter.

Tradycyjna, klasyczna czerń to bardzo dobry wybór na każdą okazję. Pozostałe kolory męskich płaszczy, które dobrze będą komponować się z garniturem to brązy, beże, stonowane szarości, a także odcienie granatu.

Panie lubią poszaleć z kolorami. Szczególnie modne są trencze w kolorze żółtym oraz czerwonym. Mogą być zestawiane z barwnymi nakryciami głowy.

Czy płaszcz męski nosimy też do garnituru?

Noszenie garnituru w połączeniu w płaszczem posiada wiele zalet. Nie tylko podkreśla klasę oraz elegancję noszącego je mężczyzny. Płaszcz męski to także świetny sposób na wymodelowanie sylwetki. Dzięki niemu podkreślimy talię i ramiona, a także zatuszujemy nadprogramowe kilogramy. Płaszcz męski do garnituru nie jest jedynie zarezerwowany dla przedstawicieli starszego pokolenia, jak zdają się myśleć niektórzy młodsi mężczyźni. Odpowiednio dobrany płaszcz to gwarancja elegancji, klasy oraz ponadczasowego stylu, jest to bowiem element garderoby, który nigdy nie wychodzi z mody.

Dodaj komentarz