Każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ubezpieczenie na życie a przede wszystkim zdrowie i przyszłość dzieci. Chcąc być spokojnym o ich start w dorosłość poleca się wykupienie polisy, która znacząco to ułatwi. Możliwości oraz ofert na rynku jest wiele i tylko od nas zależy, na które rozwiązanie się zdecydujemy. Rodzice mogą w ramach polisy chronić finansowo swoje dziecko, ale także połączyć bezpieczeństwo z gromadzeniem oszczędności. Co warto wybrać?
Co trzeba wiedzieć o polisie dla dziecka?
Polisa dla dziecka działa w bardzo prosty sposób – wpłacana suma jest dzielona na część odpowiadającą za wypłatę odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu oraz na część, która dotyczy oszczędzania pieniędzy. Jest to pewny kapitał, który zostanie wypłacony dziecku na koniec trwania umowy, czyli zazwyczaj po uzyskaniu pełnoletności.
Zebrane środki mogą być wypłacone również w innym czasie, ale nie później niż do 25 roku życia. To wtedy najczęściej kończy się edukacja, a ubezpieczony młody człowiek może wykorzystać środki na dowolny cel. Świetnie posłużą jako wkład na zakup mieszkania, samochodu, ślub, rozwój oraz dalszą edukację, jak i wiele innych inwestycji. Taka polisa oszczędnościowa dla dziecka może zapewnić mu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na start w dorosłe życie.
Nie warto pochopnie podejmować decyzji i sugeruje się stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Tylko w ten sposób będziemy pewni, że nasza pociecha w razie nieprzewidzianych zdarzeń otrzyma wsparcie finansowe. Nie wiemy co przyniesie przyszłość, może nas zwyczajnie nie być stać pomóc dziecku w realizacji jego celów, dlatego warto odpowiednio je zabezpieczyć.
Polisa dla dziecka – start na życie
Polisa oszczędnościowa dla dziecka jest skierowana do osób dorosłych, ale korzystają z niego dzieci, najczęściej w późniejszym etapie życia. Może im posłużyć na wiele sposobów, dzięki czemu nie martwią się o start w życie. Każdy wie, jak drogie są ceny mieszkań czy urządzenie wesela, dlatego już od samego początku powinniśmy myśleć o dobru naszych pociech.
Dzięki odpowiedniej polisie nasze dzieci są chronione finansowo także na wypadek śmierci rodzica czy konieczności leczenia szpitalnego. Rodzice sięgają po takie rozwiązanie przede wszystkim ze względu na możliwość oszczędzania połączoną z gwarancją ochrony życia i zdrowia przez cały czas trwania umowy. Możemy być pewni, że polisa oszczędnościowa dla dziecka zapewni między innymi:
- ochronę życia w ramach umowy głównej,
- możliwość zawarcia umów dodatkowych – według naszych potrzeb,
- możliwość długotrwałego gromadzenia kapitału,
- wybór częstotliwości, z jaką chcemy opłacać składki,
- dostosowanie wysokości składki do możliwości finansowych.
Ochrona dziecka na lata – co wybrać?
Można ochraniać swoje dziecko za pomocą różnych rodzajów ubezpieczeń, które będą mu towarzyszyć przez kolejne etapy życia. Rynek gwarantuje rodzicom wiele możliwości oraz rozwiązań i tak naprawdę tylko od nas zależy co wybierzemy.
Warto zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie na przyszłość, tak by wkraczając w dorosłość miało zagwarantowane wsparcie finansowe. Szczególnie polecana jest polisa oszczędnościowa dla dziecka, która przez lata gromadzi kapitał, dzięki któremu dziecko w późniejszym czasie może zrealizować swoje marzenia, dodatkowo się wyszkolić, dołożyć do zakupu mieszkania czy wiele innych.
Ubezpieczenie pełni również funkcję ochronną – na wypadek przedwczesnej śmierci rodzica. Im wcześniej zaczniemy opłacać składki, tym większa suma uskłada się na polisie. Kiedy umowa dobiega końca, czyli dziecko osiągnie określony wiek, zostaje mu wypłacone świadczenie, które może spożytkować na dowolny cel.
Śmierć rodzica to nie jedyna możliwość, która może się pojawić, dlatego warto dokupić warianty dodatkowe. Młody człowiek może otrzymać pieniądze także w przypadku inwalidztwa rodzica, pobytu w szpitalu czy też poważnej choroby. W zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych możemy decydować:
- jak długo będziemy oszczędzać,
- jaką kwotę dziecko otrzyma po zakończeniu umowy,
- jak często chcemy opłacać składkę (co miesiąc, kwartał, pół roku, rok).