Zagraniczne wczasy z jogą – wyjazdy dla aktywnych

woman doing yoga

Wakacyjne wyjazdy – aktywne spędzanie czasu wciąż zyskuje na popularności. Ze względu na siedzący tryb pracy, coraz więcej osób wybiera taki wypoczynek, który pozwoli poprawić kondycję i zmobilizuje do ćwiczeń fizycznych (nawet po powrocie). Poszukując idealnego miejsca, najczęściej pojawiają się propozycje związane z wyjazdem za granicę. W tym artykule podpowiemy, gdzie warto wybrać się na kilkudniowy odpoczynek oraz jakie lokalizacje są aktualnie najczęściej wyszukiwane.

Wakacje dla aktywnych

Właściwie nie jest ważne, czy nasza praca to głównie siedzący tryb pracy, czy też wręcz przeciwnie – nawet podczas urlopu nie warto całkowicie rezygnować z aktywności fizycznej. Również zwyczajne spacery dobrze wpływają na nasze zdrowie, ale jeszcze lepiej, jeżeli te kilka bądź kilkanaście dni to okazja na poznanie nowych ćwiczeń, które będziemy chcieli kontynuować po powrocie. Wakacje są takim czasem, gdy relaksuje się nie tylko nasze ciało, ale także umysł – właśnie dlatego to najlepsza chwila, by spróbować medytacji oraz jogi. Wyjazdy dla aktywnych są dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy wyjechać sami, ale także na odpoczynek w parze bądź z całą rodziną. 

Zagraniczne wakacje z jogą – lokacje

Aktywne wyjazdy nie są nowością, dlatego aktualnie mamy możliwość wyboru naprawdę oryginalnego miejsca na urlop. W Polsce znajdziemy wiele pięknych miejscowości, ale wielu z nas potrzebuje kilkudniowej ucieczki poza granice kraju – interesuje nas przede wszystkim kultura inna od naszej oraz niezwykłe widoki.  Na wybór lokacji wpływa przede wszystkim pora roku – jeżeli lubimy wysoką temperaturę, to ciepłe kraje będą idealną opcją nawet w lipcu czy sierpniu. Do wyboru mamy zarówno górzyste tereny, jak i te nadmorskie – można również połączyć obie te rzeczy i wybrać się na Wyspę Słońca – czyli Sardynię. Hiking joga zainteresuje natomiast tych, którzy chcieliby zobaczyć Pireneje albo Góry Przeklęte znajdujące się na pograniczu Albanii, Kosowa i Czarnogóry. Wczasy z jogą i innymi aktywnościami fizycznymi nie są jednak żadnym ograniczeniem – wszystko zależy od naszych chęci i upodobań. 

Dodaj komentarz